Skip to content Skip to footer

Spotkanie z Mistrzem

Eventy cykliczne w ramach zadania  "Spotkanie z Mistrzem Sportu"  to kampania, która aktywizuje dzieci do uprawiania sportu. Przywiązujemy wielką wagę aby dzieci trenowały pod opieką wykwalifikowanych trenerów i nauczycieli. To bardzo ważne gdyż wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewnia przeprowadzenie zajęć w bezpiecznych i komfortowych warunkach.

W przygotowaniu dzieci i młodzieży jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia, ale najważniejsze, że dzieci bardzo chcą się rozwijać. Mają niesamowitą energię, którą chcą  i muszą rozładować. Właśnie dla nich jest zorganizowany ten program będący kontynuacją akcji Bezpieczny WF.

Zapasy należą do najbezpieczniejszych dyscyplin sportów walki, a przyjęta formuła zajęć jest adresowana do młodzieży w przedziale wiekowym 7-14 lat.W ramach wydarzenia Multisportowego “spotkanie z mistrzem” planujemy zorganizować stacje sportowe w 4 dyscyplinach olimpijskich:

– koszykówka,

– zapasy,

– wielobój atletyczny (podnoszenie ciężarów),

-siatkówka

Uczestnicy będą mogli poznać osobiście znanych polskich sportowców, wypróbować nowe dyscypliny, sprawdzić swoją sprawność fizyczną i dobrze się bawić.


Dobra Drużyna PZU

 

Program “Mata w każdej szkole” jest częścią projektu „Dobra Drużyna PZU”, którego ambasadorem jest Iga Świątek.

Twarzą zapaśniczej części projektu jest Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego. Stowarzyszenie Akademia Sportu Andrzeja Suprona od siedmiu lat w ramach organizowanych akcji promuje ogólnorozwojowy trening w oparciu o gry i zabawy z mocowaniem, które powinny być integralną częścią zajęć wychowania fizycznego w szkołach podstawowych. –

Zapasy stanowią świetną bazę pod inne dyscypliny sportowe i warto wprowadzić je chociażby jako zajęcia uzupełniające – dodaje Supron. Dzięki zaangażowaniu PZU w popularyzację zapasów, będzie to możliwe poprzez wprowadzenie do szkół podstawowych programu „Mata w każdej szkole”.

Rekrutacja szkół potrwa do 14 września. Program jest skierowany do szkół podstawowych na terenie całego kraju i zakłada, że trzy czwarte szkół zakwalifikowanych do programu będzie z miejscowości, których liczba mieszkańców nie przekracza trzydziestu tysięcy.

Do programu zostanie zakwalifikowanych łącznie 96 szkół – po sześć szkół z województw na ścianie wschodniej i centralnej Polsce.


Warsztaty Sportowe

 

W dniach 2-4 listopada 2023 roku w Żurominie, Fundacja Andrzeja Suprona oraz UKS ORŁY Zakręt zorganizowały trzydniowe, bezpłatne warsztaty sportowe dla dzieci i młodzieży.

Program jest sfinansowany z programu #MikroGranty.

Przez kilka dni młodzież mogła się dowiedzieć, jak ważnymi aspektami dla sportowca są żywienie, przygotowanie mentalne oraz fizyczne. Wykłady były prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, dietetyka oraz psycholog. Na koniec obozu dyplomy oraz medale uczestnictwa, wręczył prezes Fundacji, Andrzej Supron w towarzystwie wiceprezes Fundacji, Edyty Supron.
Operatorem Projektu jest Fundacja Orły Sportu.

Projekt finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Ministerstwo Sportu i Turystyki
#MSiT #MikroGranty #OrłySportu

 

 

Fundacja Andrzeja Suprona © 2024. Wszystkie prawa zastrzeżone.

the Kick-ass Multipurpose WordPress Theme

© 2024 Fundacja Andrzeja Suprona. All rights reserved 2023